Множення числа 9. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове з переходом через розряд у кількох випадках. (Зазуля Л.А.)

Мета. Ознайомити учнів з алгоритмом множення числа 9 та письмовим множенням багатоцифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, обчислювальні навички учнів. Розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку,

 правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів, мислення, вміння виділяти головне та організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес, вміння продуктивно працювати в групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.   Виховувати здоровий спосіб життя, такі людські якості як: сумлінність, здатність до переборення труднощів, працелюбність.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: індивідуальні картки, інтерактивна дошка, комп’ютер, кольорові олівці, магнітна дошка.

Хід уроку

І. Загально-корекційний  етап.

1. Організація класу до уроку

1.1. Привітання

Встаньте, діти, всі рівненько

Посміхніться веселенько.

Поверніться до гостей, привітайтесь:

«Добрий день!»

-         Всім присутнім ми бажаємо здоров’я і добра.

1.2. Організація робочого місця

1.3. Інтелектуальна гра «Якщо хочеш…»

-         Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте себе по голівці.

-         Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.

-         Якщо ви хочете допомагати одне одному, візьміть товариша за руку.

-         Якщо ви хочете бути веселими і здоровими, поплещіть у долоні.

-         У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий: 

-        А з яким настроєм почали ви урок. Покажіть.

(Я хочу щоб хороший настрій у вас не змінювався до кінця уроку)

2. Актуалізація знань, умінь, навичок

2.1. Усний рахунок

- Яке сьогодні число? (21)

- Додайте ці дві цифри. (3)

- Збільшіть утворене число у 3 рази. (9)

- Від отриманого числа відніміть 5. (4)

- До утвореного число додайте 20. (24)

- Утворене число зменшіть у 8 разів. (3)

- До утвореного числа додайте 9.

- Яке утворилося число? (12)

Я гадаю, що ми всі на нашому уроці будемо працювати на всі 12 балів.

2.2. Перевірка домашнього завдання

2.2.1. Фронтальне опитування

- Які ви знаєте спортивні ігри? (футбол, волейбол, баскетбол, сітківка, теніс)

- Яка ваша улюблена гра?

2.2.2 Гра «Футбол»

                          6-Б клас                                                      8-А клас

645+8*3=                            64:8+153=                   3432+403*2=                   3890-312*9=

300- 80:8=                            8*8-8*4=                    329*2-458=                      745*2-1000=

601-8*2=                              40:8+8*9=                  65*5+415*4=                   4096-381*3=

2.3 Підведення підсумків перевірки домашнього завдання.

ІІ. Основний етап

3. Вивчення нового матеріалу

3.1 Бесіда

А, тепер уявіть собі, що кожен клас, починаючи з п’ятого, приніс по 9 м’ячів.  Тобто, 5кл.-9м., 6кл.-9м., 7кл.-9м., 8кл.-9м., 9кл.-9м.

- Скільки всього м’ячів принесли діти? (45)

- Як ви дізналися?

9м.+9м.+9м.+9м.+9м.=45м.

-Як по-іншому можна виконати обчислення? (дію додавання замінити дією множення)

  9м*5=45м.

9 беремо 5 разів

-Що таке множення? (сума однакових доданків)

-Діти, а хто може виконати ще одне обчислення?

 

6-Б                                                 8-А                                        8-А

325*9=2725                             325*9=2725                           1547*7=10829

3.2. Підведення підсумків виконаної роботи

4. Пояснення теми уроку

  • Одноцифрове число підписуємо під одиницями.
  • Починаємо множення з одиниць і результат підписуємо під одиницями, а число десяток запам’ятовуємо.
  • Потім множимо  десятки, додаємо число десяток, які запамятали і знову число десяток під десятками, а число сотень запам’ятовуємо.
  • Продовжуємо множити  сотні і додаємо до них сотні, які запам’ятали і записуємо отриманий результат. (сотні під сотнями, а одиниці тисяч під одиницями тисяч)

5.Оголошення теми і мети уроку .

Отже, як ви здогадалися ми сьогодні з вами будемо повторювати табличку множення числа 9 та множити багатоцифрові числа на одноцифрове.

5.1. Робота в зошиті (запис числа, класної роботи)

5.2.Фронтальне опитування

  • Хто з вас пригадає, як називаються числа при множенні?
  • Переставну властивість множення.

6.Закріплення нового матеріалу.

6.1. Розв’язування задачі

В садочок для молодшої групи закупили 9 зубних паст по 63 грн. і 9 зубних щіток по  42 грн. Скільки грошей витратили на покупку?

9 п. - по 63грн.

9 щ.- по 39грн.

1)63грн.*9=567грн. заплатили за 9 зубних паст;

2)39грн.*9=351грн. заплатили за 9 зубних щіток;

3)567грн.+351грн.=918грн. коштує вся покупка.

6.2. Бесіда про дотримання правил особистої гігієни

- Для чого дітям потрібні зубні щітки та пасти?

- Скільки разів потрібно чистити зуби?

- Яких правил особистої гігієни ми з вами маємо дотримуватися?

6.3. Підведення підсумків виконаної роботи

7. Гра «Наповни стакан»

1. 745-9*5=700 Северина

2. 9*10+630=720 Настя

3. 686+9*6=740 Вітя

4. 863-9*7=800 Гріша

5. 9*8+758=830 Вітя

6. 976+259=1505 Алін

7. 765*2=1530 Самір

8. 320*5=1600 Саша

9. 329*5=1645 Настя

10. 965*2= 1930 Коля

11. 867*2+226= 2000 Валік

12. 6978-1646*3=2040 Костя

13. 745*7 – 1005*3=2200 Ілюша

8. Бесіда про здоровий спосіб життя

- Діти, що цікавого ви побачили, коли розв’язали всі приклади? (режим дня)

- Що таке режим дня?

- Для чого він потрібен людині?

- Що ще нам допомагає бути здоровими? (дотримання правил особистої гігієни, спорт, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, дотримання режиму дня)

- Дотримання правил особистої гігієни, спорт, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, дотримання режиму дня – це ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ.

ІІІ. Заключний етап

9. Підсумок уроку

10. Повідомлення домашнього завдання

                              6-Б                                                             8-А

9*9+120                          9*4-9*2                              132*6                         

432-9*5                           9*6+9*3                             3421*5                      1005+3*358

9*10+310                         9* (348-341)                     3428-675*2                823*7+4568

11. Вправа «Коло бажань»

Діти беруться за руки і промовляють «Нехай сьогодні нам все вдається, нехай завтра нам все вдасться, нехай нам усім завжди щастить»

 

 
Банер

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія

Опитування

Ваш улюблений шкільний предмет