| Урок математики у 4 класі (Cохацька Г.М.) |
|
Тема : Таблиця множення числа 4. Розв’язування прикладів і задач на 2 – 3 дії. Збільшення числа у кілька разів. (1слайд) Мета: - Закріплювати в учнів уміння застосовувати таблицю множення числа 4 - Розвивати обчислювальні уміння і навички - Формувати логічне мислення - Вправляти учнів розв’язувати задачі на 3 дії Обладнання:інтерактивна дошка, комп’ютерне забезпечення, предметні малюнки, картки – помічники, малюнок до задачі. Хід уроку І. Загально – корекційний етап 1.1 Організація класу Всі почули ви дзвінок, він покликав на урок. Кожен з нас приготувався, На перерві постарався. В класі гості в нас зібрались, З ними дружньо привітались. Їм голівками кивнем І урок свій розпочнем. 1.2 Нервово – психологічна підготовка - Сьогодні на уроці математики ми продовжуємо вивчати таблицю множення числа. Для того, щоб нам добре працювалося, щоб у нас був добрий настрій, до нас у клас завітало сонечко. (2слайд) Воно спрямувало свої промінці на хлопчиків і дівчаток 4 класу, подарувало їм тепло і невеличкі логічні завдання: - Скільки голів у курчаток, якщо лапок – 10? (5) - Скільки голів у корів, якщо ніг 16? (4) - Трійка коней в одній упряжці пробігла 18 км. Скільки км пробіг кожен кінь? ( 18) - 10 л молока розлили порівну у 2 каструлі. Скільки літрів молока у кожній каструлі? ( 10л:2=5л) - 10л молока розлили по 2 л у кожну каструлю. Скільки треба каструль? ( 10л:2л=5кастр.) Підсумок. ІІ Основний етап. - Сьогодні ми з вами здійснимо математичну подорож до чарівного осіннього лісу. (3 слайд) У ньому будуть різні цікаві зупинки. А як ви повинні вести себе у лісі? Усі приготувались? Отож, рушаймо. 2.1 1 зупинка – «Галявина розумників» (4слайд) 1. Ви повинні самостійно скласти і обчислити приклади. 2. Яку дію слід виконати , щоб збільшити число у кілька разів? (5 слайд) (6слайд) - Яка геометрична фігура у першому завданні? - Яка геометрична фігура у другому завданні? - Молодці, діти, ви справилися із завданням, тож мандруємо далі і наступна зупинка . 2.2 «Правильно - неправильно» (7 слайд) Я говорю вам твердження і якщо неправильно, то ви піднімаєте руку, а якщо правильно – то ні . - Сьогодні субота; - Трикутник має 4 сторони; - Після зими до нас приходить осінь; - Результат множення – сума; - 10:2=5; - Числа при множенні називаються: 1 множник, 2 множник, добуток; - Перший множник 4, другий множник 9. Добуток 35. - Молодці, діти, ви добре справилися із завданням, а зараз вирушаємо до наступної зупинки «Математичної стежинки» (8 слайд) 2.3 Розв’язати приклади ланцюжком Фізкультхвилинка . (9 слайд) 2.4 Повторюємо рухи разом із ялинкою. 2.5 Наступна зупинка «Узлісся допитливих» (10 слайд) І ця зупинка нам пропонує розв’язати задачу. Робота з підручником с.97 №21. (11 слайд) 1) 4кг ? 8 = 32 кг у 8 ящиках 2) 5 кг ? 3 = 15 кг у 3 ящиках 3) 32кг +15кг=47 кг всього Відповідь: всього 47 кг цукерок. Молодці діти ви правильно розв’язали задачу і зараз ми переходимо до наступної зупинки «Лісове озеро» (12 слайд) і пограємо в гру 2.6 « Спіймай рибку» (13 слайд) - Наша подорож осіннім лісом підійшла до кінця. Вам сподобався наш урок - мандрівка. 2.7 Індивідуальна робота з Сафтенку А. ІІІ Заключний етап 1. Підведення підсумків. (14 слайд) (15 слайд) 2. Оцінювання учнів. 3. Домашнє завдання. |

