| Урок-подорож у 7-Б класі (Іліщук М.О.) |
|
Урок-подорож у країну «Твердого тіла» Мета: Систематизувати та узагальнити знання з теми «Тверде тіло», ознайомити учнів з новими властивостями твердого тіла, застосуванням цих властивостей в побуті, на виробництві;. виховувати інтерес до пізнання нового. Розвивати мислення, уяву, вміння висловлювати думку в логічній послідовності, культуру поведінки. Обладнання: мультимедіа, презентація, матеріали для досліду (сухий спирт, свічка, сірники, скляна колба). Словникова робота: ерудит – це людина, яка володіє глибокими, обширними пізнаннями. Хід уроку. І. Загальнокорекційний етап. 1. Привітання. 2. Налаштування на цікаву роботу. 3. Ознайомлення з картою подорожі. 4. Словникова робота. ІІ. Актуалізація опорних знань. Перша зупинка. 1. Місто Ерудитів. Розповідь вчителя про вчених, які зробили відкриття, винайшли закони фізики, за якими ми живемо . Запитання до класу (слайд). - Що вивчає наука фізика? - Які явища вам відомі? Назвати їх. Навести приклади. - Що таке «фізичне тіло»? Навести приклади. - Що таке речовина? Навести приклади. 2. Друга зупинка. Місто Кмітливих (слайд). - Знайди зайве слово? - Яке слово не належить даному ряду слів, що означають назву речовин? - Які три стани речовини існують у природі? - Яка речовина може перебувати в усіх трьох станах? - Назвати властивості твердого тіла за нормальних умов. 3. Третя зупинка. Місто Приладоград (слайд: вимірювальні прилади об’єму) - Як називаються прилади, які ви бачите на картинці? - Яку фізичну величину можна виміряти даними приладами? - В яких одиницях вимірюється об’єм? (Слайд: вимірювальні прилади маси) - Які прилади зображені на малюнку? - Яку величину можна ними виміряти? - Якими одиницями вимірюють масу? - Що таке «густина речовини»? Чому вона дорівнює? - В яких одиницях вимірюється густина? - Завдання: з яких речовин виготовлені дані кубики (на кубах дана густина речовини, потрібно скористатися таблицею густин). - Що відбуватиметься з твердим тілом, якщо на нього подіяти зовнішньою силою? - Що таке деформацію? Способи деформації? - Види деформацій. - Способи пружних деформацій. - Які тіла називаються пластичними? Приклад. - Які тіла називаються крихкими? Приклад. 4. Фізкультхвилинка. 5. Зупинка четверта. Місто Мислителів. - Що важче: 1 кг вати чи 1 кг солі? - Чого більше: 1 кг пір’я чи 1 кг цукру? - Назвіть фізичні тіла, які мають таку саму назву, як і речовини, з яких вони виготовлені. - Чи можна вату, сніг, папір називати твердим тілом? Чому? - Чи можна назвати рідиною мед, кисіль, клей, чай? Чому? - Сіль, пісок, борошно, сода - сипучі тіла. Чим такі тіла відрізняються від твердих тіл і чим вони схожі на рідину? - На одну шальку терезів поставили склянку, наповнену водою, а на іншу – таку ж склянку, наповнену кефіром. Чи будуть терези в рівновазі? Чому? - Знайти масу одного пакета борошна (за малюнком). - Знайти масу кавуна (за малюнком). - Хлопчики спіймали трьох карасів масою 2кг 500г. Маса великих карасів однакова, а маса малого становить половину кожного великого. Яка маса кожного карася? (за малюнком). ІІІ. Основний етап уроку 6. Зупинка п’ята. Місто Нерозгаданих таємниць. Вивчення теми «Горючі і негорючі речовини». План. 1. Умови займання. 2. Горючі тверді речовини. 3. Негорючі тверді речовини. Примітка: Досліди - в процесі пояснення. 4. Використання цієї властивості в побуті, на виробництві. 5. Гасіння пожежі. !!! Розповідь вчителя. Показ досліду. Практична робота в зошитах ( в табличку розмістити горючі і негорючі тверді речовини із заданого ряду речовин). ІІІ. Заключний етап. 7. Зупинка сьома. Місто Майстрів. - Оцінювання учнів. - Домашнє завдання ст.49-50, §15 |

