Урок з математики у 8-А класі (Зазуля Л.А.)

   Тема. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрове з переходом через розряд в одному та кількох випадках. Назва компонентів.

Мета. Формувати в учнів вміння множити багатоцифрові числа на двоцифрове з переходом через розряд в одному та кількох випадках.

Удосконалювати алгоритм письмового множення багатоцифрових чисел на двоцифрове;

 обчислювальні навички. Розвивати математичну кмітливість, мову, логічне мислення, пам'ять, увагу, творчу самостійність, пізнавальний інтерес. Виховувати старанність, наполегливість, доброту, колективізм, дружні стосунки між учнями; прагнення до відродження національної культури, любов до рідної держави.

Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.

Обладнання: мультимедійна дошка, комп’ютер, стрічки, вишиті сорочки, картки самоконтролю.

Хід уроку

І. Загально – корекційний етап.

1.Організація класу до уроку.

1.1.Привітання.

Доброго дня,небо блакитне,

Доброго дня, сонечко світле,

Доброго дня, діти чарівні,

Доброго дня, гості привітні.

1.2. Створення психонастрою.

Тепло своїх долоньок

Я друзям віддаю.

Урок новий, цікавий

Я з радістю почну.

2.Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.

2.1.Фронтальне опитування.

- Діти, який у нас зараз урок?

- Яку тему ми з вами вивчаємо?

- Давайте пригадаємо множення багатоцифрового числа на одноцифрове. (349*7)

- А ще ми з вами вивчали множення багатоцифрового числа  на круглі десятки, сотні, тисячі. Як виконується обчислення  6793*30?

2.2.Перевірка домашнього завдання.

3423*100 =342300                           5437*90=489330

6390*60=383400                               981*200=196200

5923*100=592300                             287*500=143500

(Лупан Ю., Метлушан Х., Фай А.)

3423 * 100 = 342300                                    4310 * 20 = 86200

5923 * 100 = 592300                                    3110 * 30 = 93300

981 * 200 = 196200                                      2130 * 10 = 21300

(Меленко М., Кищук А.)

3423 * 100 = 342300                                431 * 1000 = 431000

5923 * 100 = 592300                                3110 * 10 = 31100

9810 * 10 = 98100                                    2130 * 100 = 213000

(Миронець О.)

6 * 7 + 35 = 77                               3 * 9 – 3 * 4 = 15

8 * 8  - 4 = 60                                 56 + 6 * 4 = 80

78 – 5 * 4 = 58                                9 * 9 + 9 = 90

- Хто з дітей допустив помилку при обчисленні, перевіряє приклад за допомогою карки самоконтролю.

2.3.Підведення підсумків виконаної роботи.

2.4.Бесіда.

- Що ми з вами отримали?

- Скільки кольорів має прапор?

- Що вони означають?

- Якої держави це прапор?

- Які ще державні символи ви знаєте?

- Якщо ми проживаємо  в Україні, то ми є …..

- Як ви думаєте в чому сила українського народу?

2.5.Перегляд  відеоролика «Це твоя і моя країна».  (http://www.youtube.com/watch?v=7nqUhGkShTY)

2.6.Продовження бесіди.

- Які висновки ви зробили із прослуханого відеоролика?

- Як українці в даний час  показують свою любов  та відданість до держави?

- Це стосується і  наших вчителів.

- Що цікавого ви в них побачили?

- Полічіть, скільки стрічок є у педагогів.

- Якщо, цю кількість збільшити в 5 разів. Скільки ми отримаємо?

- Якщо ми 25 помножимо на 100, то отримаємо?

- Знайдіть добуток чисел 3 і 50 та додайте ще  3 (територія Чернівців становить 153 км2).

- Число 13  збільште  у 10 разів і додайте 262 000 (262 130 - населення міста Чернівців).

- 262130 поділіть на 10. Скільки  отримаємо?

- Якби ми дану кількість збільшили у 24 рази. Скільки б ми отримали?

- Давайте, спробуємо виконати дане обчислення.

ІІ. Основний етап.

3. Вивчення нового матеріалу.

3.1.Робота біля дошки (двоє учнів виконують обчислення біля дошки, а решта – на індивідуальних картка (26213*24 = 629112).

3.2.Перевірка виконаної роботи учнями.

3.3.Пояснення вчителя.

Спочатку 26213 помножимо  на 4 одиниці. Дістанемо перший неповний добуток  104852 одиниці . Потім 26213 помножимо на 20, тобто на 2 десятки. Знайдений другий неповний добуток  52426 записують під десятками. Додаємо неповні добутки і дістанемо остаточний результат – 629112).  

3.4.Підведення підсумків виконаної роботи.

4.Оголошення теми і мети уроку .

Отже, як ви здогадалися ми сьогодні з вами будемо множити багатоцифрові числа на двоцифрове.

4.1. Робота в зошиті.

4.2.Фронтальне опитування.

-         Хто з вас пригадає, як називаються числа при множенні?

-         Переставну властивість множення.

5.Закріплення нового матеріалу.

- Чим відрізняється український народ від інших?

- Який у нас національний одяг?

5.1.Розповідь вчителя  про вишиванки.

 Вишивання — це давнє заняття людей в Україні, йому тисячі років!

Сорочка-найцінніший скарб з усього, що є в хаті. Здавен, як тільки в родинах підростали дівчата, бабусі і матері складали придане - вишиті блузки, сорочки, рушники. Як правило, дівчина повинна мати багато різних вишивок. Більш заможні дівчата готували собі по 50, 80, а іноді понад 100 сорочок, тобто на всі випадки життя.

 Вишиванка зроблена руками люблячої матері або дівчини наділяла наймовірним приливом бадьорості та енергії.

Сьогодні важко уявити національне свято без традиційних вишиванок. В нас навіть існують традиційні паради вишиванок, що влаштовуються щороку в усій Україні. Метою таких парадів є шанобливе ставлення до давніх традицій, своєї культури.

5.2.Бесіда про вишиванки.

- Які є види вишиванок?

- На яку сорочку необхідно  витратити більше  часу?

- Так, справді, на  одну сорочку вишиту руками потрібно витратити набагато більше часу, ніж на фабричну. За зміну(8 год.) виготовляється приблизно біля двох тисяч сорочок, бо це є запрограмована машинна робота.

5.4.Демонстрація вишиванок.

6.Розв’язування задачі.

 6.1.Робота над задачею.

За місяць перша швейна фабрика виготовляє  9769 сорочок, а друга  у 32 рази більше. Яка продуктивність роботи двох фабрик за місяць?

І фаб. - 9769 сор.

ІІ фаб. - ?, у 32 рази більше

6.2.Словникова робота.

Продуктивність виробничої діяльності людини, кількість продукції, яка виробляється за одиницю часу.

6.3.Продовження роботи над задачею.

-         Про що йде мова у задачі?

-         Що нам відомо?

-         Що потрібно дізнатися?

-         Чи можна одразу дати відповідь на питання до задачі?

-         То, скільки сорочок виготовляє І фабрика?

-         Що сказано про другу фабрику?

-         Що означає «у 32 рази більше»?

-         Чи можемо ми дізнатися скільки сорочок виготовляє ІІ фабрика? Як?

-         Як дізнатися скільки разом сорочок виготовляють дві фабрики за місяць?

6.4.Підведення підсумків виконаної роботи.

В Чернівцях немає фабрики, яка виготовляє вишиті сорочки. Цією справою займаються здебільшого люди вдома.

   Про українську вишиту сорочку, написано багато віршів,  складено чимало легенд, пісень.

Фізхвилинка.

7.Розв’язування прикладів за комп’ютером.

- Що ми повинні зробити перед тим як сісти за комп’ютер?

- Як включити комп’ютер?

1.Філіпчук Д. – 3971 * 49 = 194579; 5682 * 37 = 210234

2.Діщук М. – 7301 * 25 = 182525; 1294 * 21 = 27174

3.Німчук А. – 6393 * 47 = 30471; 3232 * 79 = 255328

4.Гаплик М. – 7354 * 57 = 419178; 2543 * 91 = 231413

5.Атаманець С. – 2501 * 12 = 30012

6.Копичанська Ж. – 4321 * 14 = 60494

7.Луцу В. – 7391 * 37 = 273467; 4131 * 55 = 227205

8.Баранова Д. – 7322 * 43 = 314846; 6145 * 22 =135190

9.Якобчук Д. – 2333 * 11 = 25663; 309 * 12 = 3708

10.Лупан Ю. – 111 * 2 = 222; 223 * 2 = 446

11.Фай А. – 121 * 2 = 242; 204 * 2 = 408

12.Метлушан Х. – 1321 * 2 = 2642; 121 * 3 = 363

13.Меленко М. – 6 * 8 = 48; 9 * 7 = 63; 3 * 7 = 21; 9 * 4 = 36

14.Миронець О. – 5 * 5 = 25; 4 * 6 = 24; 3 * 8 = 24; 2 * 2 = 4

15.Кищук А. – 9 * 4 = 36; 8 * 7 = 56; 6 * 8 = 48; 8 * 8 = 64

8.Бесіда про Україну.

- Наша сила і могутність в єдності! Україна – єдина країна!!! Ми за мир в Україні!!!

ІІІ. Заключний етап.

9.Підведення підсумків уроку.

Я навчився…………

Мені сподобалось ……

Я б хотів…………….

10.Оцінювання учнів.

11.Повідомлення домашнього завдання (на індивідуальних картках).

5437 * 23 =                              3106 * 72 =

9823 * 39 =                              9411 * 48 =

7839 * 66 =                              8745 * 57 =

(Лупан Ю., Метлушан Х., Фай А.,Меленко М., Кищук А., Миронець О.)

4361 * 2 =                            5111 * 7 =

2300 * 3 =                            9101 * 7 =

4321 * 3 =                            6232 * 4 =

 

5 * 7 + 35 =                           9 * 9 – 8 * 8 =

98 – 4 * 9 =                           (5 + 4) * 7 =

6 * 9 + 7 * 9 =                         4* 8 + 66 =

 

 
Банер

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія

Опитування

Ваш улюблений шкільний предмет