Бесіда - казка «У гостях у світлофора» (Солонинко Л.Д.)

Мета:ознайомити дітей із правилами дорожнього руху; вчити користуватися світлофором; повторити правила переходу вулиць; розвивати пам'ять, увагу, мислення; вміння орієнтуватись на вулицях міста. Виховувати дбайливе ставлення до свого життя, культуру поводження на дорозі.

Обладнання: ілюстрація  світлофора, знак пішохідного переходу, зебра, 3 кольорові картонки (червоного,жовтого,зеленого) кольору, комп’ютер, проектор, кольорові олівці.

Хід заняття

І. Вступна частина.

1. Привітання

Доброго ранку, доброго дня,

Бажаю здоров’я всім вам я.

2.Перевірка готовності учнів до заняття.

ІІ. Основна частина

3. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок

3.1. Еврестична бесіда

- Діти, ви любите казки?

- Добре! Зараз, я вам почну читати казку, а ви спробуйте відгадати, яка це казка.

- Домовились?

3.2. Читання вчителем казки «Колобок»

Були собі дід та баба та дожились уже до того, що й хліба нема. Дід і просить:

— Бабусю! Спекла б ти колобок!

— Та з чого ж я спечу, як і борошна нема?

— От, бабусю, піди в хатинку та назмітай борошенця, то й буде колобок.

Послухалась баба, пішла в хижку, назмітала в засіку борошенця, витопила в печі, замісила гарненько борошно, спекла колобок та й поклала на вікні, щоб простигав.

А він лежав, лежав на вікні, а тоді з вікна на призьбу, а з призьби на землю в двір, а з двору за ворота та й побіг покотився дорогою.

3.3. Продовження бесіди

- Діти, то яку казку ми сьогодні з вами будемо слухати? (Колобок)

- Ви хочете дізнатися, що було далі?

- Але, я вам хочу сказати, що ця казка про колобка трохи не така, яку ви знаєте! Насправді, наш колобок завітав до нас, щоб ви йому допомогли вивчити правила дорожнього руху! Він їх зовсім не знає!

- А, ми з вами сьогодні якраз  будемо вивчати правила дорожнього руху!

- Допоможемо нашому колобкові?

- Отже, слухайте далі.

Біжить та й біжить дорогою, коли це назустріч йому зайчик.

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, зайчику, я тобі пісеньки заспіваю:

— Пісню мені не треба співати, ти кращи загадку відгадай:

В мене є три кольори,

Всі для діла, не для гри.

Пішоходи й водії

 Знають правила мої.

Коли колір я міняю

–  Тих чи інших зупиняю.

(світлофор)

-         Діти, допоможемо нашому колобкові?

-         - Молодці! Як ви думаєте, з’їсть зайчик колобка чи відпустить?

Та й побіг знову наш колобок. Біжить та й біжить... Перестріває його вовк:

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, вовчику-братику, я тобі пісеньки заспіваю.

— Не треба мені пісеньки співати, ти краще на питання мої відповіді дай!

-         Скільки кольорів має світлофор?

-         Що означає червоний колір?

-         Для чого потрібен жовтий колір?

-         Що  означає зелений?

-         Для чого нам потрібен світлофор?

-         Ви бачили світлофор? (ознайомлення учнів із видами світлофорів)

-         Ми б могли жити без нього? Чому?

-         Що ще нам допомагає переходити дорогу? (показ вчителем знаку «Пішохідний перехід»)

-         Ми допомогли колобкові?

-         Відпустить його вовк?

Та й покотився... наш колобок! Котився, котився, що аж заморився та й вирішив відпочити!!

-         Ви, напевно, теж стомилися?

4. Руханка

5. Продовження читання казки вчителем

- Біжить колобок …а, назустріч йому ведмідь.

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, ведмедику, я тобі пісеньки заспіваю.

— Пісеньку твою слухати я не хочу, ти краще пограйся зі мною!

-         Діти, допоможемо колобку? Пограємо в гру?

5.1. Гра «Кольори світлофора знай і правила їх запам’ятай»

Всі піднялись, повернулись обличчям до світлофора. На зелений колір - крокуй, на червоний - стій, жовтий - присісти.

5.2. Продовження читання казки

Відпустив ведмедик колобка та й побіг він дальше. Біжить та й біжить дорогою... Стрічається з лисичкою:

— Колобок, колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, лисичко-сестричко, я тобі пісеньки заспіваю.

—Чула я вже багато пісеньок!

-         Ти краще з малюнками допоможи мені! А, то я не розумію, де правильно, а де – ні!

5.3. Робота за малюнками.

Відпустила лисичка нашого колобка.

- Як ви думаєте, щ було дальше з нашим колобком?

Він думав – думав і повернувся додому. Адже, скрізь добре, а дома – найкраще!!

Колобок вам каже «Дякую!!» , адже з вашою допомогою він виконав всі завдання і повернувся додому. Молодці.

5.4 Підведення підсумків виконаної роботи.

ІІІ. Заключна частина

6. 1. Гра «Продовжити речення»:

Червоний колір світлофора каже... (стій)

А жовтий -... ( ще не можна)

Зелений каже ... (їдь мерщій і рухається кожний)

6.2.Наклеїти моргайчики ( червоний, жовтий, зелений) на світлофор.

6.3.Підсумкова бесіда

- Про що ми з вами сьогодні говорили?

- То, для чого нам потрібен світлофор?

- Нагадайте мені, скільки кольорів має світлофор?

- Яку казочку ми з вами читали?

- Вам сподобалось наше заняття?

- Що саме?

6. 4.  Прощання

Діти стають у коло,  беруться за руки і промовляють: «Я (ім’я)  бажаю собі і всім людям на землі щасливої дороги»

 
Банер

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія

Опитування

Ваш улюблений шкільний предмет